Oczyszczanie twarzy i pleców

Oczyszczanie twarzy manualne jest to oczyszczanie powierzchniowe, które pozwalana na pozbycie się tłuszczu, zaskórników, łoju z warstwy rogowej naskórka, bez wnikania w jego głębsze warstwy.

W pierwszej kolejności konieczne jest wykonanie demakijażu i peelingu. W celu przygotowania skóry do zabiegu nakładana jest maseczka, mająca za zadanie rozpulchnić pory. Tak przygotowana skóra gotowa jest na usunięcie zanieczyszczeń zalegających w głębi porów. Oczyszczanie porów przeprowadza się poprzez delikatny ucisk opuszkami palców. Po zakończeniu skóra jest dezynfekowana. Następnie nakładana jest maseczka ściągająca, która jednocześnie łagodzi podrażnienia, pochłania nadmiar sebum, działa bakteriobójczo i wybielająco. Na zakończenie zabiegu na skórę aplikuje się krem odpowiedni do rodzaju cery.

Dla kogo? Jak często?

Zabieg wskazany jest zwłaszcza dla osób, którzy mają cerę tłustą i łojotokową. Efekty oczyszczania twarzy widoczne będą również w przypadku cery mieszanej oraz przesuszonej z nadczynnością gruczołów łojowych.

Częstotliwość przeprowadzania zabiegu uzależniona jest od rodzaju skóry. Przy cerze tłustej, łojotokowej wskazane jest przeprowadzanie go raz w miesiącu, na skórze mieszanej raz na trzy miesiące, przy cerze suchej wystarczy raz na pół roku.

Efekty oczyszczania twarzy

Zabieg daje uczucie świeżości i lekkości. Skóra po zabiegu jest zmatowiona i wolna od nadmiaru sebum. Pory są oczyszczone i zamknięte, cera nabiera ładnego wyglądu. Zabieg hamuje rozwój bakterii i reguluje gospodarkę lipidową. Twarz nabiera gładkości i ładnego kolorytu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

  • ostre stany zapalne skóry
  • stan po ekstrakcji zęba
  • stany ropne około zębowe
  • choroby zakaźne

 

CENNIK MASAŻU